Z tego artykułu dowiesz się o:

– powodach inwestycji w podnośniki stanowiskowe BLOKSMA w polskim oddziale japońskiego koncernu NIDEC,

– korzyściach jakie uzyskano po wdrożeniu podnośników stanowiskowych.

Nidec Motors & Actuators (Poland), Sp. z o.o. w Niepołomicach to jeden z wielu zakładów produkcyjnych japońskiej grupy Nidec na całym świecie. Przedsiębiorstwo Nidec Motors & Actuators Polska powstało w 2004 roku jako część grupy Valeo, następnie w roku 2006 zostało przejęte przez korporację Nidec.
W zakładzie w Niepołomicach produkowane są przede wszystkim silniki elektryczne dla branży automotive. Produkty naszego klienta wykorzystywane są m.in. w takich układach jak: trakcja, chłodzenie silnika, wspomaganie układu kierowniczego, regulacja siedzeń, centralne zamki, podnośniki szyb, regulacje okien dachowych, zarządzanie momentem obrotowym.

Powody inwestycji w podnośniki stanowiskowe BLOKSMA

Podnośniki stanowiskowe BLOKSMA eliminujące konieczność dźwigania i schylania się
Podnośnik stanowiskowy BLOKSMA w NIDEC

Postawienie na rozwiązania w postaci podnośników stanowiskowych BLOKSMA było spowodowane koniecznością rozwiązania kilku kwestii:

  • poprawy ergonomii stanowisk pracy, związanej m.in. z przepisami BHP odnośnie dźwigania i przenoszenia ciężarów w miejscu pracy,
  • maksymalnego wykorzystania przestrzeni produkcyjnej,
  • niezawodności pracujących urządzeń.

Pierwotnie operatorzy w firmie, aby nadmiernie nie dźwigać ciężkich pojemników, ustawiali je jeden na drugim na odpowiedniej wysokości. Było to jednak rozwiązanie prowizoryczne i nieefektywne.

Podnośnik stanowiskowy BLOKSMA

Korzyści z wdrożenia rozwiązań BLOKSMA – poprawa ergonomii i procesu logistycznego

Po wdrożeniu podnośników stanowiskowych BLOKSMA nastąpiła znaczna poprawa ergonomii stanowisk pracy. Usprawniło to również proces logistyczny – pełne pojemniki po opuszczeniu są transportowane wózkami kompatybilnymi z podnośnikami do kolejnego etapu produkcji.

Nasz Klient zauważa, że podnośniki BLOKSMA dają dość dużą wolność wyboru i łatwo je dopasować do konkretnego układu danego obszaru lub stanowiska. Można wybierać modele z załadunkiem z przodu, lewej lub prawej strony. Podnośniki można ustawić w miejscu najbardziej odpowiadającym operatorom i dopasowanym do często ograniczonej powierzchni produkcyjnej.

Podnośnik stanowiskowy BLOKSMA na ergonomicznym stanowisku pracy

Podnośniki Bloksma niejako wrosły w firmę i zostały sprzęgnięte z naszymi procesami produkcyjnymi. Niektóre z nich pracują u nas już od kilkunastu lat. Jako, że NIDEC jest firmą japońską, inwestycje w tego typu rozwiązania mają też swoje źródło w japońskiej filozofii ciągłego ulepszania procesów produkcji KAIZEN – dodaje jeden z inżynierów Nidec Motors & Actuators Poland.

Maciej Bloksma

Skontaktuj się z naszym Konsultantem BLOKSMA:
Maciej Rachwalski
Konsultant ds. Kluczowych Klientów
tel. 690 48 29 25                                 
e-mail: mrachwalski@automationstechnik.pl
Linkedin: Zobacz

Automationstechnik - 25 LAT

Automationstechnik Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 20 A
30 – 363 Kraków

e mail Poprawa ergonomii i procesu logistycznego w NIDEC Motors & Actuators (Poland) dzięki podnośnikom stanowiskowym 4 biuro@automationstechnik.pl

Oceń: