Dlaczego warto zainwestować w ergonomię?

Podnośniki stanowiskowe przeznaczone do użytku przemysłowego skutecznie odpowiadają na dwa kluczowe wyzwania ergonomiczne. Z jednej strony, eliminują konieczność stosowania manualnych wind, które często są przyczyną urazów w miejscu pracy. Z drugiej, umożliwiają pracownikom dostosowanie położenia zadań do wygodnego zakresu ruchu. Te dwie zalety razem przyczyniają się do zapobiegania najczęstszym urazom mięśniowo-szkieletowym w różnorodnych środowiskach pracy, od linii produkcyjnych po magazyny.

2661f82cd1ba9172.16386413 Przemysłowe stoły podnośnikowe w przemyśle 1

Poszukujesz oferty na wysokiej jakości podnośniki stanowiskowe?

Skontaktuj się z Konsultantem BLOKSMA:
Maciej Rachwalski

Dla właścicieli firm, którzy inwestują w kluczowy sprzęt, istotne jest, aby mieć pewność, że zakupione urządzenia będą niezawodnie służyć przez wiele lat. Jednak rynek oferuje szeroki wybór podnośników stanowiskowych (zwanych również windami bądź stołami podnośnikowymi) od różnych producentów na całym świecie, co może utrudnić ocenę ich względnych zalet na pierwszy rzut oka. W niniejszym dokumencie zostaną przeanalizowane kluczowe cechy konstrukcyjne, które wyróżniają jedne podnośniki stanowiskowe od innych, podkreślając tym samym zalety produktów firmy BHS. Na początku jednak przyjrzymy się dokładniej problemom, do rozwiązania których stoły podnośnikowe zostały zaprojektowane.

Ergonomia w świecie przemysłu: klucz do zdrowia i wydajności

Biomechanika ludzkiego ciała: granica między bezpieczeństwem a ryzykiem

Ludzkie ciało jest skomplikowaną maszyną biomechaniczną, a naruszanie jej zasad może prowadzić do katastroficznych skutków. Wymaganie od pracowników przemysłowych podnoszenia ciężkich ładunków jest porównywalne do proszenia pracownika linii montażowej o używanie noża do masła do przekręcania śrub – zadanie może zostać wykonane, ale kosztem narzędzia i jakości pracy.

Ergonomia: więcej niż modne słowo

Ergonomia, czyli nauka o pracy ludzkiej biomechaniki, to nie tylko chwilowa moda. Wprowadzenie ergonomicznych rozwiązań może znacząco obniżyć wskaźniki urazów, zwiększyć wydajność i stworzyć bezpieczniejsze, bardziej satysfakcjonujące środowisko pracy.

Koszt urazów pracowników

W 2022 roku osoby z zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi związanymi z pracą miały średnio 13 dni chorobowych, co prowadziło do opóźnień w produkcji, realizacji zamówień i znacznych kosztów zasiłków chorobowych w różnych branżach.

Technologiczne Rozwiązania dla Biomechanicznych Wyzwań

Znawcy BHP zalecają stosowanie urządzeń wspomagających podnoszenie, takich jak podnośniki stanowiskowe, aby wyeliminować poważne zagrożenia ergonomiczne. Celem każdej interwencji ergonomicznej jest „poprawa dopasowania” między pracownikiem a jego zadaniem.

Indywidualne dopasowanie: klucz do ergonomii

Każde ludzkie ciało jest inne, a stoły podnośnikowe oferują unikalną możliwość dostosowania wysokości pracy do indywidualnych potrzeb pracownika, zapewniając idealne dopasowanie do ich unikalnej formy i funkcji.

Anatomia stołów podnośnikowych: przemysłowe narzędzia o kluczowym znaczeniu

Różnorodność projektów: co odróżnia jedne podnośniki od drugich?

Mimo podobieństw w podstawowym ruchu, stanowiska podnośnikowe różnią się znacząco między markami. Oto kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze:

Materiały: stal kontra aluminium

Trwałość jest kluczowa, biorąc pod uwagę codzienne obciążenia tych maszyn. Niektórzy producenci stosują lżejsze elementy aluminiowe, ale stal oferuje znacznie większą niezawodność.

Cylindry podnoszenia: hydrauliczne, pneumatyczne, mechaniczne

Większość preferuje moc hydrauliczną ze względu na jej niezawodność i niezależność od zewnętrznych systemów. Mimo wyższej ceny, systemy mechaniczne nie zawsze oferują proporcjonalne korzyści.

Koszty serwisu

Niektórzy producenci stosują zastrzeżone komponenty, wymuszając zakup zamienników tylko od nich. Dobry producent natomiast stosuje wysokiej jakości, ale standardowe komponenty, ułatwiając zakup części zamiennych.

Kraj pochodzenia: wpływ na jakość

Produkty z Chin często okazują się mniej niezawodne niż te wykonane w Europie czy USA.

Opcje niestandardowe

Dobry producent podnośników stanowiskowych oferuje szeroką gamę modeli i opcji, a także możliwość projektowania rozwiązań według indywidualnych specyfikacji klienta.

Mobilne kontra stacjonarne stoły podnośnikowe: Jak wybrać?

Wybór odpowiedniego stołu podnośnikowego: Kwestia zastosowania

Decyzja między mobilnym a stacjonarnym stołem podnośnikowym zależy głównie od specyfiki zastosowania. Jeśli pracownicy potrzebują przemieszczać ładunki między różnymi stanowiskami, mobilny stół podnośnikowy oferuje nieocenione korzyści.

wybór podnośnika stanowiskowego
wybór podnośnika stanowiskowego

Mobilność i Wszechstronność

Stabilność stacjonarnych podnośników: Idealne dla półtrwałych stanowisk

Dla miejsc pracy, gdzie stacje robocze są bardziej stałe, stacjonarne stoły podnośnikowe są preferowanym wyborem. Chociaż mobilne stoły są stabilne, nie mogą one dorównać trwałości i stabilności stołu przykręconego na stałe do podłogi.

Minimalna wysokość: Kluczowy czynnik

W wielu przypadkach stoły podnośnikowe są używane do podnoszenia ładunków z poziomu podłogi. Koła często zwiększają minimalną wysokość stołu, co może być problemem. Na przykład, mobilne stoły podnośnikowe osiągają minimalną wysokość 18 cali, w porównaniu do zaledwie 8,5 cala w przypadku stacjonarnych modeli. u.

Dostępność i łatwość załadunku

Wielu producentów oferuje opcjonalne rampy załadunkowe, które ułatwiają dostęp do powierzchni stołu, niezależnie od jego wysokości. Firma taka jest gotowa sprostać każdemu wyzwaniu w miejscu pracy.

Podsumowanie: Wybór między mobilnością a stabilnością

Podczas wyboru między mobilnymi a stacjonarnymi stołami podnośnikowymi, menedżerowie powinni rozważyć stabilność i minimalną wysokość w stosunku do przenośności. Każdy typ stołu ma swoje unikalne zalety, które najlepiej pasują do określonych potrzeb i zastosowań w miejscu pracy.

Bloksma podnośniki stanowiskowe: bezpieczeństwo i niezawodność na pierwszym planie

Wybór stołu podnośnikowego: decyzja o bezpieczeństwie i wydajności

Dla menedżerów zajmujących się obsługą materiałów i produkcją, wybór odpowiedniego stołu podnośnikowego to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Podnośniki firmy Bloksma wyróżniają się na rynku dzięki swoim zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa, które wyznaczają nowe standardy w branży.

Dlaczego podnośniki Bloksma?

Wybór podnośnika Bloksma to decyzja o zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności. Te rozwiązania wyróżniają się na rynku dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także efektywność pracy. W świecie, gdzie bezpieczeństwo jest na wagę złota, podnośniki Bloksma stanowią jasny wybór dla każdego menedżera dbającego o bezpieczeństwo i wydajność swojego zespołu.

Maciej Bloksma

Skontaktuj się z naszym Konsultantem BLOKSMA:
Maciej Rachwalski
Konsultant ds. Kluczowych Klientów
tel. 690 48 29 25                                 
e-mail: mrachwalski@automationstechnik.pl
Linkedin: Zobacz

Automationstechnik - 25 LAT

Automationstechnik Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 20 A
30 – 363 Kraków

e mail Przemysłowe stoły podnośnikowe w przemyśle 6 biuro@automationstechnik.pl

Oceń: